Ve středu 8. listopadu 2023 měla třída 2.A na hodině ruštiny pokračování hry „Pojďme se navzájem poznat“. Naším spoluhráčem byla Střední škola Dona Giuseppe Fogazzara z Itálie, z města Vicenza. Web školy - https://www.fogazzaro.edu.it/

Cílem hry je odhadnout stát, ve kterém se škola nachází. Žáci se mohli ptát v ruštině jen tak, aby se na dotaz mohlo odpovědět ANO nebo NE. V této hře jsme našeho spoluhráče odhadli, ale bylo to velmi obtížné. Mysleli jsme si, že je to buď Portugalsko nebo Španělsko. Proto jsme museli pokládat doplňující otázky. Pro spoluhráče byla naše země též těžká na odhadnutí. Mysleli si, že jsme ze Slovenska. Kladli nám hodně zajímavých dotazů, ale jeden nás překvapil nejvíce. A to, zda máme v naší zemi pěkné slečny. Samozřejmě, že jsme odpověděli ANO.

Na konci hry jsme se navzájem naučili pozdravy v našich jazycích a domluvili se na společných hodinách ruštiny v budoucnu.

 

V úterý 5. března 2024 měla třída 1.B na hodině ruštiny pokračování hry „Pojďme se navzájem poznat“. Naším spoluhráčem byla Státní univerzita z Kypru, z hlavního města Nikósie. Web školy - https://www.ucy.ac.cy/

Cílem hry je odhadnout stát, ve kterém se škola nachází. Žáci se mohli ptát v ruštině jen tak, aby se na dotaz mohlo odpovědět ANO nebo NE. Odhadnout Kypr nebylo vůbec jednoduché. Zmátlo nás, že na otázku, zda se nachází na území Evropy, odpověděli ano. Po tom, co jsme nemohli na zemi spoluhráče přijít, napověděli nám, že máme hledat na Blízkém východě.
Na konci hodiny jsme měli volnou konverzaci a navzájem jsme si pověděli o studiu na našich školách. Překvapilo nás, že mají studenti z Kypru na výběr až z osmi cizích jazyků.  
V závěru hovoru jsme se domluvili na další spolupráci.