V březnu 2023 jsme na hodinách ruštiny začali hru „Pojďme se navzájem poznat“, které se účastní školy z jiných zemí, kde se také učí ruština. Během hodin měli žáci online spojení se zahraničními školami. Cílem hry je odhadnout stát, ve kterém se škola nachází. Žáci se mohli ptát v ruštině jen tak, aby se na dotaz mohlo odpovědět ANO nebo NE.

První setkání proběhlo v úterý 14. března v době výuky RJ ve třídě 2.A. Jejich spoluhráčem byla střední škola z Polska, z Katovic (web školy - http://xlo.pl/). Během setkání zazněly dotazy na téma politiky, zeměpisu a kultury. Dokonce bylo i pár vtipných chvílí. Výsledkem bylo, že jsme Polsko odhadli a Česko bylo též odhadnuto. Měli jsme čas i na volnou konverzaci v ruštině, kdy jsme se navzájem mohli lépe poznat. Moc jsme si to užili.

Druhé setkání proběhlo ve stejné třídě v pátek 17. března. Měli jsme video připojení se školou z Bulharska. Bylo těžké jejich zemi odhadnout. Podle odpovědí jsme předpokládali, že to může být Severní Makedonie nebo Albánie. Komunikace byla velmi zajímavá a dynamická. Bulharští žáci nás odhadli dříve než my je. V gymnáziu z města Varna se učí budoucí kapitáni lodí a námořníci (web gymnázia - https://vmg.bg/). Na závěr setkání učitelka ruštiny z Bulharska řekla, že žáci naší školy dobývají nebe a žáci Námořního gymnázia moře a oceány. Zde je možné si přečíst příspěvek školy z Bulharska o našem setkání - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02eDDcLtCSAp5iAZFPH7wUJEcneRjHho9FxXEvtj7URpB3WNMpJE6rr7nHWCmjjL7ul&id=100070012750342

 

Tato hra posiluje znalosti o jiných zemích a dává možnost využití ruského jazyka. Setkání nám pomáhají nejen poznat žáky z jiných zemí, ale i vidět, jak obrovský je náš svět. V této aktivitě budeme dále pokračovat.

 

VIZ FOTOGALERIE