V úterý 25. dubna měla 1.A na hodině ruštiny pokračování hry. Tentokrát jsme se spojili se školou z Rakouska, která se nachází nedaleko města Salzburg. (www.gymtamsweg.at
Odhadnout tuto zemi nebylo tak náročné, ale rozhodovali jsme se mezi Švýcarskem a Rakouskem. Naši spoluhráči nás odhadli jako první. Pochopili jsme to díky otázce, zda je v naší zemi populární pivo. 
Během volné konverzace jsme se seznámili a pověděli navzájem o svém školním rozvrhu. Jeden hoch z Rakouska uměl velmi plynule rusky a pak jsme se dozvěděli, že je z Ukrajiny. Takže to bylo překvapení pro naše ukrajinské žáky. Na konci setkání si dokonce sdělili navzájem své sociální sítě, aby mohli pokračovat v konverzaci.

Ve středu 17. května měla 3.B na hodině ruštiny pokračování hry „Pojďme se navzájem poznat“. Naším spoluhráčem byla škola z Tádžikistánu, z malého města Nurek. 
V této hře jsme našeho spoluhráče neodhadli. Mysleli jsme si, že je to buď Uzbekistán nebo Turkmenistán. Zmátla nás kladná odpověď na otázku, zda mají moře. Po skončení schůzky jsme ale zjistili, že se jednalo o Kajrakkumskou přehradu, která se oficiálně nazývaná Tádžické moře. 
Poté jsme měli volnou konverzaci, během které jsme si navzájem vyprávěli, co plánujeme dělat o prázdninách. Žáci z Tádžikistánu byli moc udiveni, že naši žáci budou v létě pracovat, jelikož v jejich zemi je to během studia zakázáno. Nás naopak překvapilo, že dívky z týmu spoluhráče odpověděly, že budou během prázdnin doma. Vysvětlily nám to tak, že nemohou vycházet ven bez doprovodu příbuzných, protože je Tádžikistán muslimská země. 
Nehledě na to, že jsme spoluhráče neodhadli, vedli jsme skvělou konverzaci v ruštině a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.

FOTOGALERIE