V úterý 4. dubna měla třída 1.A na hodině ruštiny pokračování hry „Pojďme se navzájem poznat“. Tentokrát jsme se spojili se školou z Gruzie z města Džvari (https://www.facebook.com/profile.php?id=100047477408637).

Odhadnout tuto zemi bylo velmi náročné. Po položených otázkách jsme věděli, že tento stát není členem NATO, byl dříve součástí SSSR, že má moře, hory i poušť. Dlouho jsme diskutovali o tom, jaký stát by to mohl být. Žáci si museli zopakovat dějepis a zeměpis. Nakonec jsme ale zemi odhadli!

Žáci z Gruzie odhadli Česko na druhý pokus. Jejich prvním tipem bylo Slovensko.

Ve zbylém čase jsme se bavili o tradičních jídlech našich zemí. Gruzínská paní učitelka nám pověděla o chinkali a chačapuri a také nás pozvala do slunečné Gruzie. My jsme pověděli o svíčkové na smetaně a knedlíkách a pozvali naše spoluhráče do krásného Česka. 

 

V úterý 18. dubna se na hodině ruštiny 3.B zapojila do hry  „Pojďme se navzájem poznat“. Naším spoluhráčem byla  škola z Ázerbájdžánu, z Baku (web školy - https://www.facebook.com/profile.php?id=100063447986001).

Po položených otázkách jsme věděli, že se země nachází v Asii, má moře a byla součástí SSSR. Nejvíce nám ale pomohla informace o tom, že má země Formuli 1. Díky  skvělé týmové práci byl Ázerbájdžán odhadnut! Česko bylo též odhadnuto. 

Ve zbylém čase jsme měli zajímavou konverzaci. Dozvěděli jsme se, že Kaspické moře není vůbec moře, ale velké jezero rozprostírající se mezi Asií a Evropou. 
Naši spoluhráči nás naučili jejich pozdravu, což nás velice pobavilo, jelikož zněl pozdrav «Salam».
Narozdíl od nás, bylo dnes v Ázerbájdžánu teplo, kolem 20 stupňů a naše setkání proběhlo také ve velmi příjemné atmosféře. 

 

VIZ FOTOGALERIE