V úterý 28. března jsme pokračovali ve hře „Pojďme se navzájem poznat“. Během hodiny ruštiny měla 2.A online připojení se školou z Litvy (web školy - https://www.svkazimieras.kaunas.lm.lt/). Bylo pro nás náročné zemi spoluhráčů odhadnout, i když jsme věděli, s jakými státy hraničí a jaké má barvy na vlajce. Tímto jsme si zopakovali i zeměpis. 
Když byly obě země odhadnuty, měli jsme ještě čas na volnou komunikaci v ruštině, kdy jsme se dozvěděli o vzdělávacím systému Litvy. Dokonce jsme naše spoluhráče naučili české «Ahoj!» a sami jsme se naučili litevský pozdrav «Labas!».

V pátek 31. března se na hodině ruštiny 1.A zapojila do hry „Pojďme se navzájem poznat“. Naším spoluhráčem byla škola z Thajska , z Phuketu (web školy - https://headstartphuket.com/). Odhadnout zemi nebylo jednoduché. Po položených otázkách jsme věděli, že se země nachází v Asii, má moře a oceán a nemá prezidenta, ale krále. Nicméně díky skvělé týmové práci bylo Thajsko odhadnuto!  Náš stát byl též odhadnut.

Ve zbylém čase jsme měli velmi zajímavou konverzaci, ve které jsme se navzájem poznávali. Dozvěděli jsme se, že v Thajsku bude 13. dubna Nový rok , a proto mají thajští žáci za týden prázdniny. Také jsme zjistili, že jejich novoroční tradicí je polévání se vodou navzájem a ten, kdo bude nejmokřejší, bude mít největší štěstí v následujícím roce. Tento zvyk je na místě, protože dnes bylo v Thajsku 27 stupňů.  Na oplátku jsme našim spoluhráčům pověděli o našich velikonočních tradicích.

A na konec setkání jsme se naučili thajské ahoj „Sa-wat-dee“. Dnešní setkání si oba týmy moc užily!

VIZ FOTOGALERIE